LITVA - specializovaný katalog litevských známek (1918–2012) SPECIAL LITHUANIAN POSTAGE STAMP CATALOGUE (1918–2012)

SPECIAL LITHUANIAN POSTAGE STAMP CATALOGUE (1918–2012) - specializovaný katalog litevských známek je vyvrcholením mnohaletého výzkumu autora Antanas Jankauskase. Katalog je základním referenčním materiálem, který pokrývá rozsáhlé výzkumy litevských známek (1918-2012), lokální emise (Telšiai, Gardinas/Grodno, Raseiniai, Varviškės/Warwiszki), období Ober Ost, Střední Litva, Klaipėda/Memel okresy, WWII okupace (přetisky z roku 1941) a období Ostland. Katalog je opatřen podrobnými barevnými ilustracemi známek, deskových vad známek a přetisků. Čtenáři najdou informace o celinách, IRC, perfinech, poštovních tarifech a mnohé další nepostradatelné údaje, které jsou důležité pro sběratele, včetně přehledné tabulky obsahující číslování litevských známek v nejpoužívanějších katalozích (Michel, Stanley Gibbons, Yvert a Scott). Kromě klasické filatelie tato práce zahrnuje rovněž upomínkové známky táborů vysídlených osob (Displaced Persons camp issues) a přetištěné litevské známky prodávané v USA na financování Darius-Girėnas a Vaitkus transatlantických letů.
Zajímavé jsou reklamní vzorky tiskárny A. Haaseho v Praze, podobně jako v MEMORANDUM prof. Josefa Zvěřiny, vyhotoveny Presidiu Ministerstva pošt a telegrafů v Praze 17. května 1923.
Katalog obsahuje 496 stran, 6700 barevných ilustrací, formátu A4, pevná vazba, v litevštině i v angličtině. ISBN 978-609-408-183-5.
Sběratel z EU má možnost si pořídit specializovaný katalog za 68 eur. Specializovaný katalog LITVA je možné objednat přímo od autora: shop@lituanica.eu. Mimo jiné i v češtině. Více informací a náhled dalších stránek je k dispozici on-line na filatelistické Club Lituanica.

Catalogue order form - Objednat katalog

E-mail:


The catalogue is intended for philatelists with an interest in the postage stamps of Lithuania. The text of the Catalogue is presented in Lithuanian and English (italic fonts).
The catalogue is specialised: many varieties of paper, colour, perforation, varieties of printing plates and plate errors of postage stamps and stationery are presented in it.
The catalog covers: Lithuania 1918-2012, Litwa Srodkowa, Ober-Ost, Memel, local issues (Telsiai, Grodno, Warwishki), WWII German occupation, DP camps issues, covers, post cards, etc.
The prices of the postage stamps are given in euros.
Format A4. 496 p. About 6700 illustrations. Weight ~1.75 kg.
If You would like to look at the Catalogue,
simply click this text.

Price:
- EU countries - 68.0 EUR (priority registered mail included)
- non EU countries - 80.5 USD (priority registered mail included)
Payment: EU countries - Bank transfer; non EU countries - PayPal.
Payment details will be submited to You when You send
Catalogue order Form

Autographed copy - on Your request. If You have any questions concerning the catalogue do not hesitate, simply send an email .

Best regards-
Antanas Jankauskas.